8GB Memory for Lenovo Yoga 730 (15 inch) 730-15IKB 730-15IWL Memory Compatible RAM Upgrade DDR4 2400MHz SoDIMM (PARTS-QUICK Brand)
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
15
quantity
Product details
Category
  • Compatible with: Lenovo YOGA 730 15" (15 inch), 730-15IKB, 730-15IWL
  • Capacity: 8GB
  • Speed: DDR4 PC4-19200 2400MHz
  • Form Factor: 260 pin SO-DIMM
  • Halogen Free; ROHS; Warranty: Lifetime
Brand parts-quick
Voltage 1.2 Volts
RAM Size 8 GB
Form Factor 260-Pin
Manufacturer parts-quick
Memory Speed 2400 MHz
Number of Pins 260
Mfr Part Number 8GB-DDR4-2400-S-Lenovo-6907
Memory Generation DDR4
Compatible Devices Laptop
Data Transfer Rate 2400 MHz